MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 *PËR VARGJET QË ZGJEDH !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DURRSAKE
Fondatore
Fondatore
avatar

Numri i postimeve : 33
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: *PËR VARGJET QË ZGJEDH !   Sat Feb 21, 2009 5:29 pm*PËR VARGJET QË ZGJEDH !

I lexoni vargjet, pas tyre del gjithcka
Edhe pse nata sillet egërsira në prak !
Duan të zbehin flakadanin qe ndriçon panda
Ligesia e smira të marrin hak.

Dalin lubi shpellash, diellit rrezet ia presin.
Me shpurdhje tiranësh, shkojnë zvarrë nëpër terr !
Kujtojnë se burimit gurrën do ia vdesin
Në vetmi të ngelë se i nxjerrin sherr!.

*Ku mposhtet rrezedrita qe i kendoj panda,
Kush mund te më ndal , mos e dua pafund.
Të çmendurit s'kanë mendje - verbësia i nda,
të shnderrohen tiranë e të mbesin kurrëkund.

Më ngrit mua një forcë bëhem somnabul
symbyllas dhe i zgjuar margaritar mbledh,
si flakadan mirësia n'lartësi flamurin ngul
qe të valojë shpirti për vargjet qe zgjedh...!


I lexoni vargjet, pas tyre del gjithcka
Edhe pse nata sillet egërsira në prak !
Duan të zbehin flakadanin qe ndriçon panda
Ligesia e smira të marrin hak.

Dalin lubi shpellash, diellit rrezet ia presin.
Me shpurdhje tiranësh, shkojnë zvarrë nëpër terr !
Kujtojnë se burimit gurrën do ia vdesin
Në vetmi të ngelë se i nxjerrin sherr!.

*Ku mposhtet rrezedrita qe i kendoj panda,
Kush mund te më ndal , mos e dua pafund.
Të çmendurit s'kanë mendje - verbësia i nda,
të shnderrohen tiranë e të mbesin kurrëkund.

Më ngrit mua një forcë bëhem somnabul
symbyllas dhe i zgjuar margaritar mbledh,
si flakadan mirësia n'lartësi flamurin ngul
qe të valojë shpirti për vargjet qe zgjedh...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://dashuri.forumattivo.com
elhamiu
super moderatore
super moderatore
avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 32
Location : Prishtin - Gjilan
Registration date : 23/02/2009

MesazhTitulli: Re: *PËR VARGJET QË ZGJEDH !   Thu Feb 26, 2009 10:49 am

nuk du shkruaj as gje , por vetem qe e lexova , shum e bukurrr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
*PËR VARGJET QË ZGJEDH !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: POEZIA-
Kërce tek: