MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Thenie per dashurinë...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:30 pm

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta,
qe ka vetem nje porte.
Kur futesh ne te - ajo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre,

dhe te le ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:30 pm

Dashuria : Është syri i shpirtit dhe drita e zemrës !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:31 pm

Dashuria ka thellësi nëse është e pastër !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:31 pm

Dashuria i ka ligjet e veta të zhvillimit, stinët e veta jetësore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverën e hershme, verën e nxehtë dhe, pas tyre, vjeshtën e cila për disa është e nxehtë, e ndritshme dhe frutdhënëse, ndërsa për disa të tjerë e ftohtë, e zymtë dhe e mjerë.
Bjelinski
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:31 pm

Në fillim të dashurisë dashnorët flasin për të ardhmen, e kur ajo është nga fundi, flasin për të kaluarën.
Karlo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:32 pm

Dashuria është zjarr i furishëm. Atë s'mund ta shuajë dot as uji i bekuar. Madje as gjaku.
Pregeli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:33 pm

Të lutem, më duaj pak, në qoftë se dëshiron të më duash gjatë.
Herriku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:33 pm

Asnjëherë nuk dashuron mjaft, në qoftë se nuk dashuron shumë.
Peshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:34 pm

Njerëzve u pëlqen më shumë dashuria se martesa, për këtë arsye romanet janë më argëtues se historia.
Shetmfori
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:34 pm

Dashnorët në botë shohin vetëm veten, harrojnë se i shohin të tjerët.
Platoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:34 pm

Kur dashuron, edhe majmuni të duket i bukur, kur nuk dashuron nuk të pëlqen as lulja lotos.
Kineze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:35 pm

Shuma e dashurisë që dikush ndjen për ju është inversi i proporcionalitetit se sa ju e doni atë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thenie per dashurinë...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thenie per dashurinë...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: ZONE E NXEHTE :: DASHURIA-
Kërce tek: