MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:29 pm

Fragmente letrash per dashurinë të shkruara nga kolosët !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:29 pm

Sigmund Freud i shkruan Martha Bernays

"Vogëlushja ime e dashur, e dija që, vetëm kur të ishe larg, do të ndërgjegjësohesha për lumturinë time të pamasë, dhe po aq, edhe për përmasën e saktë të asaj që më mungon...”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:30 pm

Gustave Flaubert i shkruan Louise Colet

"Dashuria, në fund, nuk është kuriozitet superan, një uri e panjohur që të shtyn në stuhi me gjoksin e hapur dhe kokën ulur."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:31 pm

Alfred De Musset i shkruan George Sand

"Në ditën kur të lashë në Venezia, ti m'u dorëzove një ditë të tërë. Sot nisem përgjithmonë, dhe vetëm, pa një mik, pa një qen. Të kërkoj një orë dhe një puthje të fundit."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:31 pm

James Joyce i shkruan Nora Barnacle Joyce

"Siç do të jetë i gjatë udhëtimi i kthimit, do të jetë edhe e mrekullueshme puthja jonë e parë. Mos qaj, e dashur, kur të më shohësh. Dua t'i shoh sytë tu të bukur dhe të ndritshëm. Cila do të jetë fjala e parë që do të më thuash, kush e di? Të mendoj gjithnjë. Kur shkoj në shtrat nata është gjithnjë një lloj torture për mua... Jepmu mua, e gjitha, e gjitha kur të shihemi. E gjitha është e shenjtë, fshehur për të tjerët, duhet të ma ofrosh lirshëm. Dua të jem zot i trupit dhe shpirtit tënd..."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:34 pm

Lord Byron i shkruan Teresa Guiccioli

"Në atë fjalë, të bukur në të gjithë botën, por akoma më të bukur në tënden - Amor mio - është kuptimi i qenies sime tani e përjetë..."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:36 pm

John Keats i shkruan Fanny Brawne

"Nuk dua të shoh asgjë tjetër pos Kënaqësisë në sytë e tu, Dashurisë mbi buzën tënde, Lumturisë në hapat e tua. Ti je gjithnjë e re, puthja jote e fundit qe gjithnjë më e ëmbla, buzëqeshja jote e fundit ajo më e shndritshmja, gjesti yt më i fundit ai më joshësi..."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:49 pm

Victor Hugo i shkruan Juliette Drowet

"Kjo letër nuk është letër, nuk është veçse një fjalë, por ama një fjalë, sado që shkurt, engjëlli im i ëmbël, përmbyll një puthje të gjatë si jeta dhe një dashuri të gjatë si përjetësia."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:50 pm

Napoleon Bonaparti i shkruan Joséphine de Beauharnais

"Një puthje mbi zemër, një tjetër pak më poshtë, një tjetër edhe më poshtë, akoma edhe më poshtë..."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:50 pm

Giosue Carducci i shkruan Lidias

"Lamtumirë, bukuroshe, lamtumirë, e dashur, grua e fisme. Dua të të them sa e papërmastë më është rritur dashuria për ty këtyre ditëve: por nuk ka fjalë aq të dashura dhe të thella ta thonë. Faleminderit, faleminderit, faleminderit!... Mbase do të bëj ende diçka të denjë. Ndërkaq të dua: dhe është diçka hyjnore të duash, të duash kështu?"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   Tue Mar 17, 2009 9:51 pm

Friedrich Nietzche i shkruan Mathilde Trempedach

"Zonjushë, ju sonte do të shkruani diçka për mua, edhe unë dua të shkruaj diçka për ju. Kërko ndihmë nga kuraja jote për të mos u trembur përpara pyetjes që jam duke ju bërë: doni të bëheni gruaj ime?"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Keshtu shkruanin koloset per dashurinë ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: ZONE E NXEHTE :: DASHURIA-
Kërce tek: