MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Si te eliminojme celulitin!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rrona
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 15
Location : te zemra yte n.m.
Registration date : 18/03/2009

MesazhTitulli: Si te eliminojme celulitin!   Wed Mar 18, 2009 6:39 pm


Celuliti konsiderohet patologji dhe eshte nje nga problemet me shqetesuese tek femrat. Ne rastet me celulit themi qe sasia e yndyres eshte mbi limitin standart te normales d.m.th. mbi 22% te peshes trupore. Celuliti ka volum sepse ne fazen e zhvillimit te tij kemi zmadhim te qelizes dhjamore dhe si pasoje deformim te pjeseve te ndryshme te trupit. Ai eshte i dukshem ne pozicion vertikal dhe ka efekt pamor te ngjashem me lekuren e portokallit. Kjo zone eshte e mbingarkuar me uje dhe yndyre dhe keshtu deformon enet e gjakut e pengon qarkullimin normal te tij. Nese nuk marrim masa celuliti do te akumulohet ne vazhdimesi. Per ta luftuar ose parandaluar ate duhet nje aktivitet fizik i panderprere. Ne rastet ekstreme duhen bllokuar burimet e yndyrnave, te sheqerit dhe te brumrave. Duhet konsumuar nje sasi e madhe uji deri ne 3 kg ne dite sepse oksigjeni qe permban uji e eliminon celulitin ne nje mase te konsiderueshme. Ne trajtimet estetike, eshte mjaft efikase baltoterapia me produkte organike si: alga deti, kerpudha te konservuara ne parafine. Ky trajtim ndihmon rrezimin e celulitit dhe rezultatet jane te kenaqshme. Ky trajtim shoqerohet me tonifikimin e muskulatures, Detyrimisht duhet t`i nenshtrohesh aparateve me elektroda sic jane: Top Slimmer, Ultratonic etj. Kjo eshte gjimnastike pasive ose dobesim ne menyre dembele. Keto trajtime jane te kushtueshme por te rehatshme. Ndryshe mund te ushtroheni ne natyre ose palester por gjithmone mos harroni ujin qe eshte element i rendesishem. Me vullnet cdo gje arrihet. Pas ketyre trajtimeve do te keni nje trup perfekt. Humbja ne peshe te jep sadisfaksion dhe ndihesh me energjik dhe me i shendetshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te eliminojme celulitin!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: MODA-
Kërce tek: