MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Sekrete të vogla bukurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rrona
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 15
Location : te zemra yte n.m.
Registration date : 18/03/2009

MesazhTitulli: Sekrete të vogla bukurie   Wed Mar 18, 2009 6:44 pm

Qumësht pastrues për lekurën të yndyrshme


Shtrydhni një grejpfrut dhe e përziejni
lëngun e tij me një gotë qumështi të ftohtë. Ruajeni në frigorifer dhe
përdoreni për të pastruar fytyrën para gjumit. Njomni një cope pambuku
të pastër dhe kaloni me të gjithë fytyrën. Shpërlajeni me ujë të vakët
dhe fshijeni fytyrën me pecetë të pastër.

Ujë trëndafili për sy të ënjtur


Zieni 1 litër ujë dhe pasi ta hiqni nga
zjarri hidheni në të 20 petale trëndafili. Lëreni rreth 30 minuta, më
pas kullojini. Lëreni ujin e trëndafilit të ftohet pak dhe bëni me të
kompresa në sy.


Maskë me patate për rrathët e zinj të syvePastroni një patate dh eprijeni në feta
shumë të holla. Shtrojeni fetat në sy dhe leni rreth 10 minuta. Më pas
hiqeni dhe shpërlani fytyrën .


Tonifikues për flokë të dobët


Në një tas të vogël rrihni 1 kokërr
vezë dhe ½ filxhani çaji me kos. Masazhoni me këtë maskë flokët tuaj.
Lëreni tonifikuesin në flokë rreth 10 minuta. Më pas shpërlajeni.

Zbutës për flokët e thatë


Në një enë përzieni 2 kokrra vezë të
rrahura me 1 lugë vaj ulliri, 1 lugë glicerinë dhe pak uthull. Kalojeni
këtë maskë në flokët dhe lëreni rreth 15 minuta. Në vazhdim lajeni .


Krem pastrues për fytyrën


Nevojiten:

¼ kastravec(me lëkurë të prerë hollë ), 1/8 patate (me lëkurë të prerë hollë), 1 lugë sodë buke, 1 kokërr vezë, ¼ filxhan kos.


Përgatitja:
Hidhni
në makineri grirëse otaten dhe kastravecin. Shtoni sodën dhe vezën dhe
vazhdoni përzierjen. Hidhni kosin. Nëse keni lëkurë të yndyrshme,
shtoni 2 lugë kafeje lëng limoni. Kremi ruhet ne frigorifer për 2 ditë.
Shtrojeni në një pambuk ose pecetë të pastër dhe pastroni me të
fytyrën. Më pas hiqeni dhe shpërlajeni fytyrën.[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Sekrete të vogla bukurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: MODA-
Kërce tek: