MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Vargje per dashurinë...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Vargje per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 8:54 pm

Me lejo prej këtu të nxierr epilogun !
- Si ti në jetë s'kam dashur njeri !


Me kaq e përmbyll monologun !
- Mos e lër zemrën time të vdes në vetëmi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Vargje per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 9:00 pm

PERSE S'NDALEN VARGJET E LIRA

Më shfaqesh befas si drenushë në pyll
si njalë liqeni kur dalgëve noton
Diku hënë në qiell të shoh e bëhesh yll
dhe sërish kthehesh me buzëqeshje më ledhaton!

Në agim të hershëm i ndez ëndërrimet
magjistar i fatit e lidh këtë jetë
jehone kushtrimi i ke paralajmërimet
dhe unë dorëzohem krejtësisht i qetë!

E përse s'ndalen vargjet e lira ?
se je më e dashura , je më e mira...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Vargje per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 9:02 pm

FSHATI, AGIMI, TI DHE UNË.Heshtje, pritje, vullkan qe shperthen
fshati, agimi, ti dhe unë
Akoma buzëqeshja nga nata s' shkelqen
por mendimet na shkojnë si lumë !


Cilen kaptine të rrefimeve ka hap nuk di

ku do të dalë gjithë kjo dramë
Edhe Zhulieta të ka shume lakmi
E Unë Romeo qe te mbajë pranë - pranë !


Nuk ka fund ky prolog dashurie
Se ti je gjithësia e pambarim
Sa herë shtohen ngjyrat e kësaj mirësie
Ti bëhesh Shpirt i shenjt dhe me fal shërim !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Vargje per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 9:09 pm

Befasisht u bëre flakadan
tani me shkrumon me blerim

e kuptoj se më pushton
cudi si e pranoj atë nënshtrim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Vargje per dashurinë...   Mon Mar 16, 2009 9:24 pm


Eva Sotiri :


Nëse një ditë do të mundja
të kthehem pas me hapin tim,
do të përshkoja një tjetër rrugë.
të tjera kthesa në udhëtim.

Nëse një ditë do të mundja
gjithshka ta shoh si ndër vegime,
do të ndryshoja kaq shumë gjëra,
kaq shumë momente të jetës sime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vargje per dashurinë...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vargje per dashurinë...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: ZONE E NXEHTE :: DASHURIA-
Kërce tek: