MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 SMS - Dashurie

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:24 pm

Sonte çdo gjë kundërmon me afshin tënd
e ndjej në damar dhe të pres të vish
Errësirës t'ia grisish velin - dhe agmia,
me vrull të derdhet për dashuri !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:25 pm

Rri e meditoj cilën fjalë të të them
Të dua aq shum sa shpirti më dhem !


Bukla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:27 pm

Më than: Jeto dhe gëzohu me gjithçka!
Larg e më larg Teje të krijoja lumturi !
Jo! Ma mirë në vullkan do të përflakem
dhe në përqafimin tënd të rri !


Bukla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:28 pm

Mes zjarrit e flakës - hi u bëra !
Nuk u ndava nga gjaku e nga malli !
Se janë tokë Arbërie këto të tëra,
dashuria për shqipet më ngjalli!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:30 pm

Më fal, nuk ia vlen me përdëllima
ty kokën ta thau bryma


Bukla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:31 pm

Sa mirë kur nuk të takoj
kam ca kohë se po bleroj
se ti si brymë vjeshte më trete
i lirë jam kur flas me veten !Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:32 pm

Se gjithçka rrënohet, dhe qielli copë-copë bëhet
vërshojnë oqeanet, gjithëçka në përmbytje hyn
unë të kam yll që më ndez gjithë errësirën
për agime të blerta e për jetëgjatësi më shtyn!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:33 pm

Ke ngatërruar gjithçka për të thënë shumçka
dhe asgjë ska mbetur nga mirësia e gëzimi
dashuria vyshket në krahë kujtimi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:36 pm

Ishe ti ma e mira që s'të mata me asnjë në botë !
Por, më zhgënjemu mendjelehtësia jote! Tash them sa e kotë !
Ishte gënjeshtër e montuar që më kushton me hidhërim,
si ta shlyej gjithë atë plagë që ka mbetur : Zhgënjim !Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:37 pm

Se jeta më fali të tillë për brenga e vuajtje
edhe pse i fala gjithçka e mirësi !
U gjete ti të bësh hallkën e mundimeve
të vrasish gëzimet që rindizja përsëri !


Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:38 pm

Në këtë kohë tendosjeje
kur Vatani është i ndarë
dashuroni siç është dashuria
dhe bëhuni Atdhetarë !eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:39 pm

Të dua sa miu djathin
sa maca miun
sa qeni macën
sa ujku qenin
se je si qengj
që e turbullon ujin
je je kësulkuqja e kecërve
borbardha e shkurtabiqëve
hirushja me këpucen e humbur
dhe unë princi teveqel
që vuaj për ty !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:40 pm

Je bërë blerim që ringjall
shpirtin e shkretuar nga rrëmeti
çdo çast e ndjej se më kall
dashurinë si dallgë deti


Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:40 pm

Sytë më vezullojnë nga ajo që pashë
ishe ti ajo që lëshon aq shumë hijeshi
apo janë engjujt që të zbukurojnë
të verbosh e të shitosh me djallëzi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:42 pm

Më ndalet frymëmarrja prej prezencë sate
dhe zemra nuk e di pse fillon me tërbim
gjithçka më bëhet errësirë pasmesnate
sikur në forum kur më ndalojnë në postim!


eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:45 pm

Mos kujto se dikush fshehet
del gjithkah të të takojë !
Se ti yllit shëmbëllen
dhe do gjatë të të shikojë !eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:50 pm

Nuk të shkruaj mesazhe dot
jam këmbëngulës e se bëj dot
por ti kudo që del e thua!
Të përgjigjem shumë të dua!


eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:50 pm

Paska vargje të niveli
dridhet shpirti sikur teli
akordon ndjenjat e dashurisë
shpirti e zemra e rinisë


Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:51 pm

Jemi të ndarë , larg njëri - tjetrit
gjithë koha shkon në mall e vetmi,
ku t'i gjej shtigjet të bëj takimet
e të bleroj me dashuri!Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:52 pm

I magjepsur jam nga buzëqeshja jote vezullimë
rri e hesht në vetmi se s'mund të të takoj
por s'kam qetësi se ndjej shumë ushtimë
fshij edhe sytë por se di a lotoj!


Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:53 pm

Se desha të lumturoj një qenie
shkëputa prej meje gjithçka
I mblodha në buqetë buzëqeshjeje,
buzëqeshi - sa i pa!eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:54 pm

Ti e prek zemrën time
edhe shpirtin njëkohësisht,
por unë kurrë nuk hidhërohem
se të dua ëmbëlsisht !eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Mon Mar 16, 2009 11:55 pm

Po ia nis një kënge të bëhet fusha e gjërë
Të shërohen plagët shpirti të rinohet,
Një roman do shkruaj të plotsohet dëshira
por , plaga e trurit sërish nuk shërohet !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:00 am

PËRKUSHTIM PER NJE MIKE

1.

Te kam mike ! Shoqe padyshim.
Por, te kam edhe dic me shume!
Mos e merr kete si trishtim,
se te ndjeje kendshem si rrjedhe ne lume!

2.

Ja une pengu i kesaj gjerësie,
jam si peshku pa uje!
Pa zerin tend oj Z..... ime
cdo cast me duket muaj!

3.

Si tu bindem fjaleve se vetem mike...!
Aq pak hapesire ne shpirtin tim!
Ti je qenie po aq unike
nje shekull pak eshte per pushtim!

4.
Kaq ! E dahur Z.... E Tir Anes,
kaq them dhe hesht si guri shekullor!
Sa vone ky fat i plasur lindka -
kjo peng heshtjeje behet kurorë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:17 am

Unë klithma nuk di as rënkime nuk bëjë
dashurinë e ndjej në përmasën e gjithësisë,
Nuk jam ai që përthahem si pika e lotit
por e bleroj shpirtin përballë të stuhisë !


Kot e kanë ca shtriga që shkojnë vërdallë
dhe bëhen tufan që mbesin në kallkan
kam një shenjë të shenjtë - më qëndron përballë
Kurorën e shpirtit e lidh në tufan!Gjakushi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SMS - Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: ZONE E NXEHTE :: DASHURIA-
Kërce tek: