MIRE SE VINI NE FORUM DASHURI PA FUND KLEA
 
ForumForum  Portali KleaPortali Klea  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChATChAT  
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Tema Fundit
» cfar urreni ....
Fri May 01, 2009 8:23 pm nga pa emer

» Përse per ty po vuaj?
Sat Apr 25, 2009 4:47 pm nga pa emer

» Nje leter pr TY !
Sat Apr 25, 2009 4:46 pm nga pa emer

» Eja ! Të pres !
Sat Apr 25, 2009 4:45 pm nga pa emer

» A i vret koha dashurite?
Sat Apr 25, 2009 4:44 pm nga pa emer

» ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Sat Apr 25, 2009 4:43 pm nga pa emer

» Cila eshte 'Pasuria' me e madhe qe keni?!
Sat Apr 25, 2009 4:40 pm nga pa emer

» moda 2009 ne MILANO
Sun Mar 22, 2009 8:06 pm nga DURRSAKE

» Gjen vdekjen pas 12 orëve
Thu Mar 19, 2009 8:51 pm nga Rrona

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 SMS - Dashurie

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:19 am

Gjithkah eca, kalova dhe u riktheva
ne meditime ndjeva edhe mall , dhe vetmi !
Pastaj u kujtova për gjithë atë qe ndjeva
arsyeja për te jetuar unë ishe vetëm Ti, ishe vetëm Ti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:20 am

Mesnatë ! Unë pa gjumë jam ! Mendoj në errësirë
E Ti si Yll agimi hyn në vargjet e mia !
Nuk e di pse oreksi më ka ndezur një dëshirë
Të deshifroj a është e blertë dashuria ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:22 am

Të të them se bëhesh agim i blerimit
kam frigë brymën mos të të përvëlojë,
Se je e shenjta gurrë e frymëzimit
frigohem nga flaka mos të shkrumojë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:23 am

Edhe detin e preka në thellësi
dhe misterit ia lexova mendimet
por nuk gjeta ashtu ëmbëlsi
si syte e tu që derdhin shikimet !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:24 am

Sikur të isha shqipe këto çaste
të bëja fluturimin në lartësi
Atje ku gjindesh ti të arrija
të prehesha ashtu si ndjehem në mirësi

Sikur të isha pëllumb në këto çaste
Dhe të kërkoja kafaz për jetë
Do të ndjeja se jam shumë i lumtur
dhe me këngën e Gugusë i qetë...tek ty do vija


eri M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   Tue Mar 17, 2009 12:25 am

Befas trokita tek një e panjohur
Po! Jam unë zëri dhe fotoja vetë !
Si dielli që lëshon rrezet at çast jam ngrohur
se me enxhullin bisedoja shumë qetë ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SMS - Dashurie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SMS - Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
DASHURI PA FUND :: ZONE E NXEHTE :: DASHURIA-
Kërce tek: